Kolay Limonata

kolay limonata tarifi

Limonata yaz aylarının en güzel içeceği bence. Evde yaptığınızda çok daha sağlıklı ve lezzetli de oluyor. Klasik yöntemle yaptığınızda limon kabuklarını rendeleyip suyunu sıkmak gerekiyor biraz zahmetli tabi. Limon kabuklarını rendeleyerek yaptığım limonata tarifim de var. Bu yöntemle limonları parçalayıcıdan geçiriyorsunuz çok daha pratik bir yöntem. Lezzeti de süper oluyor. Ben 1 su bardağı şeker kullandım siz arttırabilirsiniz isterseniz.  Bir de güçlü ve büyük  bir parçalayıcınız varsa değmeyin limonata keyfinize 🙂 Benim parçalayıcım güçlü ve büyük olmadığı için limonları teker teker parçalamak zorunda kaldım. Biraz can sıkıcı oldu. Bundan sonra hep  bu tarifle limonata yapmayı düşünüyorum. Gerçekten zaman kazandıran ve lezzetten ödün vermeyeceğiniz bir tarif…

Malzemeler:

  • 7 limon
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 2 su bardağı sıcak su
  • 6 su bardağı soğuk su

 Tarif:

Limonları yıkayıp bir kaç parçaya kesin. Parçalayıcıdan geçirip minik parçalara bölün.Şekerin üstüne 2 su bardağı sıcak su döküp şekeri eritin. Üstüne parçalayıcıdan geçirdiğiniz limonları ekleyip 1 gece buzdolabında bekletin.

Limonları tülbenttten geçirip süzün. Üstüne 6 su bardağı soğuk su dökün. Dilerseniz nane yapraklarıyla süsleyin. limonatanız hazır.

Tags: , , , , , , , ,

4 yorum

  1. esranur
  2. irem
  3. Ceren Meydan

Trackback e pingback

No trackback or pingback available for this article

Yorum Yapın